TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

3 iemesli, kāpēc būtu jādzer ūdens

| 0 comments

60 % mūsu organisma sastāv no ūdens, un, kā minēts Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja vietnē, reti kurš par to aizdomājas. Līdz ar šī fakta atklāšanu saprotamāks kļūst arī aicinājums lietot uzturā pietiekami daudz tīra un veselīga ūdens.

Pastāv dažādi uzskati, cik tieši liels ūdens daudzums organismam ir jāuzņem vienas diennakts laikā. Skaitļi sniedzas no 1 līdz 3 litriem. Piemēram, Vikipēdijā minēti 1-2 litri tīra ūdens. Mēs neuzņemam ūdeni vienīgi tiešā veidā (3 litri varētu būt grūti izdarāms uzdevums), bet arī ar šķidrumiem un ēdienu, kas satur ūdeni. Tādas ir zāļu tējas, zupas, augļi un dārzeņi. Kafija un sulas tiek pieminētas retāk, domājams sakarā ar to, ka kafija satur kofeīnu, kas pārmērīgos daudzumus var izraisīt dažādus blakusefektus, bet sulas parasti ir saldinātas, līdz ar to labajam ūdens iespaidam tiek pievienota cukura uzņemšana, kas nav īpaši veselīga ķermenim.

Ūdens ir nepieciešams ikvienam dzīvības procesam. Augi, ja tie nav piemērojušies īpašiem dzīves apstākļiem, bez ūdens iznīkst. Mūsu dzīvību uztur elpošana, asinsrite, gremošanas sistēma un izvades procesi – tie nebūtu iespējami bez ūdens. Mēs uzņemam ūdeni, lai nenotiktu organisma dehidrēšanās. Tas ir galējais ķermeņa ūdens deficīta stāvoklis, tāpēc arī mazulis, kas pārtiek tikai no mātes piena, ir pakļauts lielam bojā ejas riskam, atstāts bez šķidrā uztura. Mēs varam izdzīvot bez ēdiena ilgāk, kā bez ūdens.

Ūdens kalpo tam, lai no organisma tiktu izvadīti dažādi sārņi. Iemesls, kāpēc mēs dzeram ūdeni, veselam cilvēkam ir pavisam vienkāršs – mēs izjūtam dabisku vajadzību pēc šķidruma uzņemšanas, bet saslimšanas gadījumā tas jādara pastiprināti, lai palīdzētu slimības izraisītājiem pazust no mūsu ķermeņa.

Un visbeidzot, ūdenim ir noteikta struktūra. Par to liecina zinātnieku novērojumi. Ūdens molekulas kārtojas noteiktā rakstā, taču šo struktūru spēj iznīcināt negatīvas enerģijas- strīdi, kaislīgas emocijas, sliktas domas. Domāsim labu, dzerot tīru ūdeni un ticot ūdens pozitīvajām īpašībām. Tādējādi mēs saglabāsim veselību ar vienkāršu paņēmienu, izmantojot dabas spēku.

Leave a Reply

Required fields are marked *.