TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Budžeta plānošana

| 0 comments

Budžeta plānošana ir viens no veidiem, kā apzināt savus ienākumus un izdevumus, atrast veidus, kā ietaupīt vai arī palielināt savus ienākumus un veidot uzkrājumus, tādejādi rūpējoties par savu finansiālo stabilitāti. Sava personīgā budžeta plānošanu, būtu jāveic ikvienam, kas vēlas uzlabot savu finansiālo situāciju un sasniegt kādu konkrētu finanšu mērķi, piemēram, izveidot uzkrājumu.

Lai sāktu plānot budžetu, Jums būs nepieciešama:

  • Pašdisciplīna – regulāra ienākumu un izdevumu uzskaite, mērķu izvirzīšana un to īstenošana,
  • Mērķis – kāpēc budžets tiek plānots,
  • Ērta metode, kas atvieglos plānošanas procesu –mobilo telefonu lietotnes, internetā pieejamie rīki vai konkrēta pierakstu kārtība kladē, kas ļautu plānošanu veikt pēc iespējas vienkāršāk un nepatērētu pārlieku daudz laika un enerģijas.

Jāņem vērā, ka budžeta plānošana nesīs vēlamo rezultātu tikai tad, ja tiks izpildīti trīs galvenie plānošanas soļi, kas ir sekojoši:

  1. Plānošana un uzskaite

Šajā solī tiek uzskaitīti visi ienākumi un izdevumi par kādu konkrētu periodi, piemēram, par vienu mēnesi. Lai šī soļa izpilde neprasītu daudz laika un nesagādātas liekas problēmas, pārliecinieties, ka izvēlētā metode patiešām ir ērta un neatgādina lielo uzņēmumu grāmatvedības pierakstus.

  1. Sekošana līdzi ienākumiem un tēriņiem

Apzinot ienākumus un izdevumus, vēl nav iespējams ietaupīt vai krasi izmainīt finansiālo situāciju, lai to izdarītu, ir jāseko darbībām. Tikai sekojot līdzi ikdienas tēriņiem, cenšoties tos samazināt vai meklējot iespējas iegūt papildus ienākumus pastāv iespēja sasniegt nospraustos mērķus un padarīt plānošanu efektīvu.

  1. Tēriņu analīze

Mēneša vai arī cita jūs izvēlētā plānošanas termiņa beigās ir jāveic tēriņu analīze, izvērtējot to lietderību, iespējas ietaupītu un finansiālo progresu.

Ērtākai budžeta plānošanai varat izmantot ari interneta bankā pieejamos datus jeb bankas konta izrakstu. Ja vēlaties veikt padziļinātu finanšu analīzi un labāk izprast savus tēriņus, apskatiet izejošo maksājumu datus par pēdējiem 6 vai 12 mēnešiem. Apskatot interneta bankā redzamos datus, noteikti ņemiet vērā arī bankomātos izņemto skaidro naudu. Statistikas dati liecina, ka lielākā daļa cilvēku tērē par 25% vairāk, nekā bija domājuši, tāpēc pirms tēriņu aprēķināšanas, kaut kur pierakstiet naudas summu, kuru pēc jūs domām tērējat ik mēnesi un vēlāk salīdziniet ar reāli iztērēto naudas summu.

Labklājību nosaka ienākumu un izdevumu starpība, tāpēc, lai uzlabotu savu finansiālo situāciju, ir jāpalielina ienākumi, jāsamazina izdevumi vai jārūpējas par abiem iepriekš minētajiem. Izdevumus palīdzēs samazināt budžeta plānošana un apdomīgi tēriņi savukārt iespēju palielināt ienākumus var atrast, piemēram, izmantojot valsts sniegtās iespējas – attaisnoto izdevumu atmaksu, piepelnoties, izmantojot savus hobijus, apgūstot jaunas zināšanas, kas ļauj iegūt ienākumus.

Plānojot budžetu pastāv iespēja ne tikai uzlabot dzīves kvalitāti, bet arī izveidot uzkrājumus, kas sniedz stabilitāti priekšdienās. Izmantojiet šo iespēju!

Leave a Reply

Required fields are marked *.