TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Elektrības spuldzīšu nomaiņa

| 0 comments

Vai elektrības spuldzīšu nomaiņa palīdzēs ietaupīt naudu un elektrību?

Nu jau vairāk, kā 7 gadus Eiropas valstis, lai realizētu ES izvirzīto mērķi par klimatu izmaiņu ierobežošanu, ierastās kvēlspuldzes un citas mazāk efektīvas spuldzes aizstāj ar energoefektīvākām spuldzēm. Tai pašā laikā arī kvēlspuldzes tiek uzlabotas un ir nopērkamas veikalos. C klases uzlabotā kvēlspuldze palīdzēs ietaupīt elektroenerģiju par aptuveni 20-25 procentiem. Tas ir tāpēc, ka tajās ir ievietota ar halogēna tehnoloģiju uzlabota kapsula. Halogēna avoti ietaupa elektroenerģiju. B klases uzlabotās kvēlspuldzes ir maza sprieguma kvēlspuldzes, parasti to spriegums nepārsniedz 60 w. Pozitīvi ir tas, ka šīs spuldzes kalpo vismaz 3000 stundas un tas trīskārši pārspēj parastās kvēlspuldzes. Elektroenerģijas ietaupījumu var dabūt vairāk, kā 45% salīdzinājumā ar parastajām kvēlspuldzēm. Tālāk ierindojās halogēnspuldze, kas dod gaismu līdzīgi kā kvēlspuldze. Halogēnspuldzes ir ražotas kā zema spiediena spuldzes. Neskatoties uz zemsprieguma halogēnspuldzēm, kas ir 12 V, piedāvājumā ir nopērkamas arī 230 V spuldzes, kas ir atbilstošas normālam tīkla spriegumam. Ar halogēnspuldzēm aizstājot parastās kvēlspuldzes, var iegūt krietni vien vairāk gaismas. Halogēnspuldzes dod par 35 % vairāk gaismas nekā parastās kvēlspuldzes. Degšanas ilgums ir gandrīz 4 reizes lielāks nekā parastajām kvēlspuldzēm un halogēnspuldzes iedegas uzreiz, neatkarīgi no apkārtējās vides temperatūras.

Energoekonomiskās spuldzes ir dienasgaismas spuldzes ar vītņotu cokolu, un ar tām var vienkārši aizstāt daudz enerģijas patērējošās kvēlspuldzes. Energoekonomiskās spuldzes iedegas ātri un nemirgojot. Tās var viegli aizstāt parastās kvēlspuldzes. šīs spuldzes ir ļoti izdevīgas, jo patērē par 90% mazāk elektroenerģijas, nekā parastā kvēlspuldze. Šo spuldzīšu lielākais pluss ir tas, ka tās mūža ilgums ir vidēji 15000 stundas, kas ir apmēram 5 gadus, atkarībā no tā, cik ilgi šī spuldzīte deg katru dienu. Ir svarīgi atcerēties izslēgt gaismas telpās, kuras neviens nav, tas palīdzēs ietaupīt vēl vairāk elektroenerģiju un samazinās ikmēneša elektrības rēķinu vel vairāk, vismaz par 20 procentiem.

Tāpēc ir rūpīgi jāizvērtē, kur un kādas spuldzes izmantot. Vai tās tiks bieži ieslēgtas un izslēgtas un tamlīdzīgi. Piemēram, guļamistabā pamata gaismu var taisīt vāju, lai noskaņotu cilvēku miegam, taču naktslampai tādu spuldzi, lai būtu patīkami lasīt.

Leave a Reply

Required fields are marked *.