TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Ģimenes budžeta plānošana

| 0 comments

Daudzu ģimeņu mēneša sākums nav iedomājams bez budžeta plānošanas. Neatkarīgi no tā, kādi budžeta plānošanas paradumi valda Jūsu ģimenē, pāris vienkārši, bet ļoti noderīgi padomi, varētu padarīt plānošanas procesu daudz efektīvāku un ļautu ietaupīt vairākus desmitus eiro, ko noguldīt kādam īpašam mērķim vai iztērēt kopīgai ģimenes atpūtai.

Lai budžeta plānošana kļūtu par neatņemamu ikmēneša sastāvdaļu, neradītu liekas galvassāpes un būtu efektīva, jārūpējas par to, lai šis process neaizņem pārāk daudz laika, kā arī ir vienkāršs un saprotams. Jo vairāk laika un enerģijas budžeta plāns aizņems, jo lielāka iespējamība, ka plāna izpilde sagādās problēmas, kā arī plānošanai pēc pāris mēnešiem tiks atmests ar roku un finanses palaistas pašplūsmā.

Galvenais, kam būtu jāpievērš uzmanība, domājot par Jūsu ģimenes budžeta plānu, ir Jūsu ģimenes kopējo ienākumu un izdevumu savlaicīga paredzēšana un efektīva novirzīšana, jeb vienkāršāk sakot saprast, cik daudz naudas konkrētajā mēnesī saņemsiet, kā arī cik un kādam nolūkam iztērēsiet. Informāciju par iespējamajiem ienākumiem un paredzamajiem tēriņiem varat iegūt, apskatot pagājušā mēneša bankas konta pārskatu, kas pieejams ikvienas bankas internetbankā, turklāt izmantojot iespēju atsevišķi atlasīt datus par ienākumiem un izdevumiem, ietaupīsiet diezgan daudz laika.

Bankas konta pārskatā varēsiet redzēt, cik daudz naudas par katru konkrēto lietu esat tērējis, taču, lai ģimenes budžeta plāna veidošana neaizņemtu pārāk daudz laika, izdevumus ieteicams grupēt pa lielākām grupām, nevis uzskaitīt katram produktam vai pakalpojumam nepieciešamos finanšu līdzekļus, piemēram, izdevumus var iedalīt:

  • Ikmēneša mājsaimniecības maksājumi –maksa par TV, internetu, elektrību, ūdeni, īri u.c.
  • Transporta izdevumi – sabiedriskā transporta biļetes, degviela automobilim vai citi izdevumi, kas saistīti ar pārvietošanos uz, piemēram, darbu.
  • Bērna izdevumi – kabatas nauda, pusdienu nauda, pulciņi, mācībām un aktivitātēm nepieciešamie izdevumi.
  • Izdevumi par pārtiku – paredzamā maksā par pārtiku, kā arī izdevumi par ārpus mājas maltītēm, ja tādas paredzētas.
  • Izklaide un izvēles pirkumi – izdevumi par izklaidi, kā arī precēm, bez kurām varētu arī iztikt.
  • Neparedzētie izdevumi – naudas summa, kura tiks atlikta automašīnas remontam vai sadzīves tehnikas remonta, vai citiem neparedzētiem izdevumiem.

Viens no lielākajiem plusiem, šādai budžeta plānošanai un izdevumu iedalīšanai ir tas, ka jau plānošanas procesā, atverot internetbanku, Jūs redzat, kurā no izdevumu grupām pagājušā mēnesī ir tērēta daudz lielāka naudas summa nekā Jūs vēlētos, līdz ar to, jauno budžetu plānojot, jūs vienlaicīgi izvērtējat iepriekšējo un ietaupāt laiku.

Ja kādā no izdevumu grupām redzat, ka skaitlis, kurš jāparedz tērēšanai ir krietni lielāks nekā jūs vēlētos, jau laicīgi varat veikt vairākas darbības, kas ļautu to samazināt un ietaupīt naudu, piemēram, nomainīt mobilā telefona zvanu tarifu, vai atteikties no kāda lieka pirkuma.

Leave a Reply

Required fields are marked *.