TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Ikmēneša izdevumi

| 0 comments

Pazīstamāko ikmēneša izdevumu vidū minami elektroenerģija, gāze, siltums, ūdens, atkritumu izvešana un citi komunālo pakalpojumu maksājumi. Nama apsaimniekotājs, izrakstot ikmēneša rēķinus, un iemītnieks, laikus apmaksājot tos, seko, lai šie maksājumi tiktu izpildīti, neuzkrātos parāds un netiktu aprēķināti soda procenti. Solidāri rūpējoties par māju, nerodas situācija, kad atsevišķa īrnieka parāds kavē, piemēram, siltuma pieslēgšanu rudenī. Privātmājas īpašnieka ikmēneša tēriņiem pieskaitāma nama uzkopšana, ja platības dēļ nolīgta uzkopšanas kompānija.

Ikmēneša izdevumiem hipotekāro, līzinga, īstermiņa, patēriņa, studiju kredītu maksātāji pieskaita aprēķināto ikmēneša kredīta daļu, autotransporta īpašnieki – degvielas un (lai mierīgi sagaidītu lielo ikgadējo nodokļu maksājumu) procentuāli pārējo izdevumu par auto lietošanu mēnesī izmaksas. Reizi mēnesī daudzi veic maksājumu par telefonu, televīziju un internetu, bērnu izglītības iestādi, avīžu un žurnālu piegādi vai iegādi preses kioskā, apdrošināšanu, izdara iemaksas krājkontos vai noguldījumu fondos, izdara cita veida regulāras investīcijas. Tāpat mēneša izdevumiem pieskaitāma transporta mēnešbiļešu iegāde. Ģimene ar bērnu, kas pēc bērnu kopšanas pabalsta beigām izvēlējusies auklītes pakalpojumus, ik mēnesi iekļaus savu tēriņu aprēķinā atalgojumu auklei.

Lai atcerētos savlaicīgi apmaksāt savus rēķinus, ir iespējams veikt to automātisku apmaksu no sava bankas konta, ar nosacījumu, ka tajā pietiek līdzekļu šo rēķinu nomaksai. Šajā gadījumā jāslēdz līgums ar banku, kura rūpējas par līdzekļu pārskaitīšanu pakalpojuma sniedzējam. Šādi rīkojoties, ietaupām gan laiku, gan enerģiju.

Lai atceramies arī par kopīgo pasākumu nozīmību ģimenes vai draugu lokā. Izveidojot tradīciju reizi mēnesī rīkot vakariņas, teātra apmeklējumu vai kopīgu izbraucienu, šie izdevumi jāiekļauj mēneša tēriņu klāstā.

Daudzi iecienījuši iknedēļas pārtikas rezervju iepirkšanu lielveikalā. Tā kā mājsaimniecības preces jāiepērk retāk, šo izdevumus var pieskaitīt regulārajiem mēneša izdevumiem, piemēram, tualetes papīra un tīrīšanas līdzekļu iepirkumu.

Ģimenes budžetā īpaši svarīgi ir apzināt kopējos izdevumus, lai tos apmaksāt būtu viegli un ērti. Ja vienam vairāk padodas naudas pelnīšana, tad otram jābūt regulāro maksājumu „operatoram”. Jāsaprot, kura kompetence vai vēlmes vairāk atbilst naudas apmaksas procesam, un attiecīgajai pusei par to arī jārūpējas.

Leave a Reply

Required fields are marked *.