TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Investīciju veidi privātpersonām un uzņēmumiem

| 0 comments

Investīcijas ir iespējas, kas piemērotas privātpersonām vai uzņēmumiem, kas vēlas palielināt savu finanšu apjomu.

Patlaban eksperti uzskata, ka pasargāt ieguldījumus no dažādiem riska faktoriem var, ja investīcijas diversificē, tas ir, dažādo savu investīciju portfeli – izvēloties vairākas aktīvu klases, dažādus finanšu instrumentus, nekoncentrējot riskus uz vienu valsti vai reģionu. Piemēram, kaut gan šobrīd ir problēmas ASV finanšu tirgū, nav ieteicams visu savu naudu ieguldīt Eiropas uzņēmumos. Profesionāļi rosina sadalīt riskus pa finanšu instrumentiem, samazinot riska līmeni.

Ja vēlamais ieguldījumu veids ir riska kapitāla fondi, tad jāizvēlas nozare, kuru investors pārvalda. Nav ieteicams krasi mainīt zināmo lauciņu, kaut arī specifiski ieguldījumu veidi, kas saistīti ar ārkārtīgi dārgu preču ražošanu – dizaineru apavi vai „Jaguar” serviss – sola lielāku atdevi. Droši ir investēt pārtikas, siltuma, apģērbu ražošanā – tās ir lietas, kas cilvēkam nepieciešamās jebkuros finanšu tirgus apstākļos. Tas nav tik rentabli, cik droši, ja vispār investors ir nolēmis ieguldīt savus līdzekļus uzņēmumā.

Lai nepazaudētu uzkrājumus, viena no iespējām ir pirkt zeltu. Šādi investēt ir izdevīgi, pirmkārt jau tādēļ, ka nav pārmaksas par komisiju – pērkot zeltu, ir viena noteikta cena. Šādas investīcijas, sākot no 200 EUR, var atļauties gandrīz jebkurš. Ieguldījumi fiziskā zeltā šobrīd nav īpaši izdevīgi, jo dārgmetāla cena ir zema, tomēr investē Āzijā, nodrošinoties pret citiem riskiem. Tiem, kuriem nav pieņemams šāds investīciju veids, iesaka naudu ieguldīt obligācijās

Valūtas uzpirkšanu un pārdošanu FOREX tirgū var veikt, uzticot darbu brokeriem. Tas ir visai drošs veids, kā investēt uz valūtas augšanas rēķina. Pareizi ieguldīta nauda nesīs ienākumus.

Palīgs savu noguldījumu prognozēšanā ir arī Latvijas Republikas nodokļu sistēmas analīze. Zinot, kādas likumu izmaiņas sekos, var izvēlēties attiecīgo investīciju veidu. Proti, tā kā investora darbību ietekmē ienākumu nodokļa likmes, jāseko likumam „Par iedzīvotāju ienākumu nodokli”. Svarīga ir investīcijas iekļaušana vai neiekļaušana ieņēmumu kategorijā. Ja investīciju zeltu sāk aplikt ar augstāku nodokli, investoram jāiegulda citos investīciju veidos.

Leave a Reply

Required fields are marked *.