TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Kā apvienot finanses ģimenē?

| 0 comments

FinansesVisprātīgāk dara tās ģimenes, kuras apvieno savas finanses pēc tam, kad katrs no pelnošajiem ģimenes locekļiem ir apmierinājis savas vajadzības. Piemēram, ja vīrietis strādā 160 stundas vai vairāk katru mēnesi, lai nopelnītu 500 eiro, tad viņš noteikti vēlētos atlicināt sev kādus 50 eiro, lai varētu atpūsties ar draugiem un iedzert aukstu alu. Citādāk viņam pamazām sāk zust vēlēšanās turpināt strādāt, jo kā jau katram no mums ir nepieciešama atpūta. Sievietēm protams tas ir savādāk, jo viņai vajadzēs vismaz 150 eiro, lai varētu iegādāties sev kaut ko jaunu no apaviem un kādu apģērba gabalu, tad arī sieviete būs laimīga un veidos pozitīvu auru sev apkārt. Katram ir vajadzīgs kaut kas iepriecinošs, kas ļaus saredzēt dzīvi košākās krāsās un tas nekad nebūs viens un tas pats! Jo īpaši ja sieviete ir no Venēras un vīrietis no Marsa. Tātad, kad katram ir noņemta daļa no saviem ienākumiem, sev un savai dvēselei, tad ir laiks apvienot finanses ģimenē un izplānot, cik, kur un kam ir nepieciešams.

Veiksmīgā finanšu plānošanā vajadzētu būt tā, ka pēc iespējas mazāk naudas aiziet visiem rēķiniem, tomēr realitātē ir tā, ka lielākā daļa ģimenes kopējo ienākumu diemžēl tiek iztērēti, nomaksājot rēķinus. Tālāk ir prioritārie pasākumi un tēriņi, kas ir nepieciešami, lai izdzīvotu un uz, kuriem nevajadzētu taupīt. Tātad pārtika, medicīna un tamlīdzīgi. Un tad paliek friziera, dažādu kursu apmeklējumi, kas arī jāiekļauj ģimenes finanšu kopējā katlā.

Tad, kad viss nepieciešamais ir atskaitīts, tad ir jāskatās, cik tad īsti paliek pāri un šo summu būtu ieteicams sadalīt divās daļās. Vienu daļu atstāt neparedzētiem izdevumiem un otru pievienot pie kopējā ģimenes uzkrājuma ar mērķi iekrāt, kādam lielākam pirkumam vai ceļojumam ar ģimeni.

Leave a Reply

Required fields are marked *.