TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Ko darīt, ja kredīta maksājumi ir lielāki par ienākumiem?

| 0 comments

SMS kredītsIkvienam no mums dzīvē kādreiz nākas aizņemties, tomēr ļoti svarīgi atcerēties, ka aizņemoties naudu ir jāpārdomā vai tiešām spēsiet atmaksāt nepieciešamo naudas summu. Vienalga vai tas ir tavs kaimiņš, radinieks vai draugs, jebkurā gadījumā naudas summa ir jāatdod tik, cik aizņēmies. Tomēr ja runa iet par kredītiem, tad  Jums bez vārda runas tas ir jāatmaksā, pretējā gadījumā – Jūs ne tikai saņemsiet soda kredītprocentus par kavētajām dienām, bet ar laiku, šādi iedzīsiet sevi stūrī, no kura āra tikt būs ļoti grūti.

Turpinot šo tik ļoti aktuālo tēmu, ir cilvēki, kas aizņēmās pāri savām robežām. Tas nozīmē, ka cilvēks pārmērīgi pārvērtē savas spējas aizņemoties, radot bīstamu situāciju, kurā kredīta maksājumi var izveidoties lielāki par pašiem ienākumiem. Šādam iznākumam ir vairāki cēloņi. Visizplatītākais veids ir saistīts ar to, ka konkrēta persona aizņēmās vairākus kredītus vienlaicīgi, rodoties dažādām dzīves situācijām, mēdz gadīties, ka konkrētā persona vairs nespēj atmaksāt kādu no paņemtajiem kredītiem, tas viss ievelkas un ja šis kredītņēmējs nekur nesaņem naudu, lai atmaksātu kavēto kredītu maksājumu – tad visticamāk tiks ielaisti arī pārējie kredīti. Tas būs tikai laika jautājums, līdz Jūsu kredīta maksājumi Būs lielāki par Jūsu ienākumiem. Protams šādu apgalvojumu var izteikt tikai tad, ja precīzi zināms paņemto kredītu daudzums un naudas summa, kā arī naudas atmaksāšanas termiņš. Tā pat neaizmirsīsim mūsu galveno „ieroci” – Jūsu ienākumus.

Par piemēru varam ņemt, ka esat paņēmis 4 ātros kredītus, katrs ticis paņems savā iestādē un pieņemsim, ka no katra esat aizņēmies 200 Eiro. Katra kredīta atmaksāšanas termiņš ir 30 dienas. Jūsu alga ir 1200 Eiro, taču Jūs ļoti labi apzināties, ka par dzīvokļa īri ar komunālajiem būtu jāmaksā aptuveni 300 Eiro, un ēdienam paliktu vairs tikai 100 Eiro, un Jūs nedrīkstētu tērēt nekam citam, jo Jums mēneša beigās ir jāatmaksā 800 Eiro, iespējams arī bez komisijas maksas, ja šis aizdevējs to piedāvā.

Leave a Reply

Required fields are marked *.