TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

TOP 5, neparastākās vietas pasaulē

| 0 comments

Mūsu pasaule ir pilna ar dažādiem brīnumiem un noslēpumiem. Lai arī mēs ikdienas atklājam ko jaunu un neparastu, šajā pasaulē ir diezgan daudz tādu vietu, kuras ir vienkārši neizskaidrojamas, neaprakstāmi skaistas un neatkārtojamas. Lai arī vietas, kuras liek elpai aizrauties, jautājumiem rasties, mutei atvērties ir ļoti daudz, lūk būs 5 vietas, kuras ir patiešām neparastas un katrs vēlētos tās apskatīt.

Ja dodaties uz Bahamām, jums noteikti būtu ieteicams apskatīt “Lielo, zilo caurumu”. Izklausās interesanti? Tā tas arī ir. Īpaši tad, ja dodaties ekskursijā ar helikopteru, varat ieraudzīt lielu, zilu caurumu. Tas atrodas, aptuveni 80 km no Belizas, bet tūrisms tur ir ļoti attīstīts, tāpēc atrast veidu to apskatīt nebūs grūti. Pasaulē ir gana daudz šādu caurumu, bet šis ir vislielākais un slavenākais. Tā diametrs ir 350 metri un tas ir 120 metrus dziļš. Ir izteikti redzams kontrasts ar apkārtni, kas padara to ļoti noslēpumainu un skaistu.

Āfrikas acs ir vēl viens neaizmirstams skats, kuru var ieraudzīt no putna lidojuma. Dodoties uz Mauritāniju, šo brīnumu noteikti būtu jāapskata. Skatoties no augšas, izskatās ka tuksneša vidū ir milzīga cilvēka acs. Lai arī ir teorijas par meteorīta nokrišanu, nav pilnīgas pārliecības par to, kā šī vieta ir izveidojusies. Acs ir aptuveni 40 kilometrus plata un sastāv no vulkāniskajiem akmeņiem, bet sastāvs jau mūs neinteresē, skats ir tik satriecošs, ka jautājumi izpaliek.

Vai esat dzirdējuši par elles vārtiem? Nedomāju metaforu, bet ieeju pašā elles sirdī. Izrādās ka šāda vieta pastāv un tā ir Turkmenistānā. 1971. gadā, zinātnieki, nejauši, atvēra ieeju pašā ellē. Šie zinātnieki atklāja pazemes gāzes krājumus. Veicot urbumus notika iegruvums un atklājās liels caurums. Lai arī gāzēm pildītu caurumu arī var uzskatīt par elles vārtiem, nedaudz tomēr pietrūkst elles liesmu. Nekas, šie zinātnieki nolēma aizdedzināt šo gāzi, lai tā nekaitētu apkārtnē dzīvojošajiem. Tā arī atvērās elles vārti, jo liesmas joprojām rūc pilnā sparā. Ekskursijas gan notiek tikai līdz šiem vārtiem, pagaidām uz elli vēl tūristus neved.

Lai apskatītu ko satriecošu nemaz nevajag doties uz elli vai Bahamām, arī tepat kaimiņos ir kas lielisks. Igaunijā ir dabas parks “Somā”. Šajā parkā var ne tikai apskatīt dzīvniekus, pastaigāties svaigā gaisā, bet arī varat ar laivu izbraukt pa mežu. Īpaši sniega kušanas laikā vai pēc lietavām, plašas parka teritorijas ir applūdušas un šī ir paradīze tiem, kam patīk airēt. Smaiļot pa krācēm ir lieliski, bet kā jums patiktu manevrēt savu laiviņu starp kokiem?

Ja jums patīk zemūdens pasaule, bet vēlaties ko vairāk kā braukt pa mežu ar laivu, varat doties uz Kazahstānu. Tur jūs atradīsiet patiesi dīvainu un neaizmirstamu piedzīvojumu. Jūs varēsiet nodoties niršanas priekiem un darīt to mežā. Pēc zemestrīces, Tien-Shan kalnos radās šī satriecoša vieta kur kokus klāj pat līdz 30 metriem dziļš ūdens. Šis mežs nu jau ir kļuvis par ezeru – Kaindy. Taču zem ūdens, joprojām ir iespējams izbaudīt ko neticamu. Lai arī virs ūdens ir tikai koku galotnes, zem ūdens ir kārtīgs mežs.

Vai esat guvuši idejas nākamajam atvaļinājumam? Šīs ir tikai dažas no neticamajām vietām, tādu ir daudz un katra ir īpaša ar ko citu. Atliek tikai pašiem pārliecināties par neticamo.

Leave a Reply

Required fields are marked *.