TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Vai ar minimālo algu iespējams izdzīvot?

| 0 comments

Nauda, maksPieņemsim, ka par īrēto dzīvokli mēnesī jāmaksā 140 Eiro. Komunālie maksājumi varētu sastādīt 25 Eiro mēnesī. Tātad, kopā par dzīvokļa izmantošanu, mēnesī Jums ir nepieciešams 165 Eiro. Jums paliek vēl 105 Eiro. Ar šādu naudas lielumu, vienam izdzīvot būs ļoti grūti. Ja Jūs strādājat darbā, kas atrodas pietiekami tālu no mājām, Jums visticamākais nāksies uz darbu doties ar sabiedrisko transportu. Pats labākais variants, būtu – ritenis. Tomēr, arī tas maksā naudu. Lai vai kā, vidēji viena mēnešbiļete uz vienu transportu, visām mēneša dienām maksā 15-20 Eiro. Jums vēl paliek 85 Eiro.

Tālāk seko ēdiens, apģērbs un higiēnas preces. Atcerēsimies, ka arī darba vietā Jums ir nepieciešams paēst. Par 85 Eiro Jūs nevarat doties pusdienās, jo vidējs pusdienu piedāvājums maksā 2,5 Eiro. Tātad, ja pieņemam, ka strādājat 4 dienas nedēļā.  Jums mēnesī par pusdienošanu blakus darba vietai, tuvējā kafejnīcā izmaksās 40 Eiro. Par šādu domu Jūs var aizmirst, jo pretējā gadījumā Jums paliks tikai 45 Eiro.

Šādā gadījumā dodoties uz darbu, ņemiet līdzi sevis paša taisītu ēdienu, kas Jums pavisam noteikti izmaksās lētāk. Lai cilvēks pietiekami paēstu, ir nepieciešams aptuveni 10 Eiro nedēļā. Tie ir 40 Eiro mēnesī. Papildus tam, Jums klāt jānopērk ēdiens, ko ņemsiet līdzi uz savu darba vietu, tātad  varat rēķināt klāt  vēl 10 Eiro, jo lielāko daļu produktu Jūs varēsiet paņemt jau no ēdiena pamata pirkuma, kas izmaksāja 40 Eiro. Tātad  Jums par ēdienu mēnesī izies aptuveni 50 Eiro. Tagad kabatā, Jums būs vēl 35 Eiro, no kuriem ir nepieciešams atmaksāt telefona rēķinus, internetu un iespējams arī televīziju. Pēc šo maksājumu veikšanas, labākajā gadījumā Jums makā paliks aptuveni 10 Eiro, par ko Jums vajadzēs iegādāties higiēnas preces, kā piemēram tualetes papīru, zobu pastu, šampūnus un citus sīkumus.

Par minimālo algu ir iespējams izdzīvot, taču  jautājums, cik ilgi? Jūs kaut vienu reizi gadā  saslimsiet un šis „rats” apstāsies. Pa lielam ņemot, ilgtermiņā ar šādu algu nav iespējams izdzīvot. Tieši šī iemesla dēļ Jums jādzīvo kopā ar vismaz vēl vienu personu, savādāk, būs ļoti grūti!

Leave a Reply

Required fields are marked *.