TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Vai kredītu izmantošana var izraisīt atkarību?

| 0 comments

Ātrie kredītiAizņemšanās no ātru kredītu kompānijām ir ļoti pieprasīta un moderna nodarbe, jo tas ātri palīdz atrisināt dažādas neplānotas situācijas, kad steidzami nepieciešami papildus līdzekļi. Daudzi no mums aizņemas naudu no šīm kompānijām, lai iztiktu līdz algai, citiem papildus nauda vajadzīga dažādām izklaidēm. Aizņemšanās ir kļuvusi par jaunu atkarību, kas kļūst arvien populārāka, jo kāpēc gaidīt līdz algas dienai, ja var aizņemties kredītu internetā un kāroto nopirkt jau šodien? Latvijā ātro kredītu kompāniju bizness plaukst, jo daudzi debitori aizņemas ļoti neapdomīgi un neapsver savu finansiālo situāciju, un atmaksas iespējas.

Vēlāk gan tie ir spiesti atzīt, ka ir aizņēmušies pārāk daudz, un atkal jau tiek meklēta cita jauna ātro kredītu kompānija, kurā aizņemties, lai atdotu iepriekš aizņemto summu – tā šis process nekad nebeidzas un debitors nokļūst parādu gūstā.

Jāuzsver, ka tieši apziņa, ka debitors nepārtraukti kādam ir parādā un šīs saistības nevar tik viegli nokārtot, kā gribētos, ir mokoša un veicina depresiju, kas jāuztver tikpat nopietni kā jebkura cita slimība.

Kādus cilvēkus piemeklē kredītu atkarība – esi uzmanīgs un pirms aizņemies ļoi rūpīgi apdomā kredīta vajadzību:

  • Tā var skart ikvienu no mums neatkarīgi no dzimuma, darba vietas, ienākumiem vai citiem rādītājiem;
  • Jāuzsver, ka par atkarības iestāšanos liecina tas, ja debitors jūt diskomfortu un nomāktību brīdī, kad nav pieejams tas, kas līdz šim sagādāja labsajūtu.

Kā izpaužas kredītu atkarība?

  • Ja debitors nespēj nomaksāt jau esošos parādus un ņem aizvien jaunus kredītus, lai dzēstu iepriekšējos;
  • Vislabākais risinājums šādās un līdzīgās situācijās ir meklēt labāk atalgotu darbu, lai lēnām atdotu radušos parādus;
  • Nereti daudzi parādnieki pamet Latviju un brauc naudu pelnīt uz ārzemēm. Kāpēc iestādes izsniegušas naudu, kas pārsniedz jau esošo parādnieku ienākumus, nav noskaidrots, zināms vien tas, ka tā ir slikta prakse, ko likums cenšas ierobežot un izskaust.

Kādēļ tiek ņemti aizvien jauni kredīti?

  • Ir pieļaujams, ja ātros kredītus cilvēki ņem kritiskos gadījumos, tomēr bieži vien ātrais kredīts tiek ņemts dažādu sīkumu iegādei;
  • Nereti var rasties situācijas, kad debitors aizņemas dažādām ballītēm, svinību organizēšanai vai citām izklaidēm. Būtu jāsaprot, ka šāda situācija nav pieļaujama un vajadzētu atturēties no biežās kredītu ņemšanas vai meklēt citus aizņemšanās veidus.

Kāds ir vidējais kredītu atkarīgais debitors

  • Pēc dažādiem datiem visaktīvākie kredītu ņēmēji esot cilvēki vecumā ap 30. Dzimuma sadale ir aptuveni vienāda – vienlīdz daudz aizņemoties gan sievietes, gan vīrieši;
  • Situācijās, kad parāds netiek atmaksāts paredzētajā laikā un netiek meklēta izeja – konkrētā maksātnespējas lieta vispirms nonāk parādu piedzinēju pārraudzībā, bet pēc tam tiesas ziņā.

Leave a Reply

Required fields are marked *.