TPjo.lv

Pa nopietno – budžets, nauda, pensijas, investīcijas un pārējais.

Vai sportošana ziemā ir veselīga?

| 0 comments

Sports ir ļoti nozīmīgs jebkura veselīga cilvēka dzīvē. Ar sportu nodarbojoties mēs uzlabojam savu veselību, mēs uzlabojam savu fizisko kondīciju un daudz ko citu. Pret sportošanu ir grūti rast pienācīgus argumentus. Turklāt, sports ir ļoti plašs jēdziens, mēs varam sporto maksas zālē, mēs varam sportot pļavā un visur citur kur varam darīt izvēlēto. Arī sporta veidi ir ļoti dažādi, ir komandu sporti, ir individuālie sporta veidi un ir arī vienkārša vingrošana.

Kas attiecas uz sportošanu ziemā, jāsaka ka tā ir pavisam noteikti veselīga. Protams, līdz brīdim kad jūs apsaldējaties vai iesvīstat un noķerat plaušu karsoni. Bet kopumā, tas ir ļoti veselīgi. Ziemā mēs varam ne tikai trenēties un uzturēt formu, bet arī varam norūdīt savu organismu. Dodoties rīta skrējienā, ir liela atšķirība vai to dara vasarā kad ir +20 grādi vai ziemā kad ir – 20 grādi. Skriet aukstumā ir grūtāk, mums var būt apgrūtināta elpošana un tas paaugstina grūtības pakāpi. Kāpinot grūtības līmeni mēs arī vairāk trenējamies un sasniedzam labākus rezultātus.

Sportošana ziemā nemaz nevar nebūt veselīga, galu galā, tieši tāpēc ir izveidoti ziemas sporta veidi. Slēpošana, hokejs un citi sporta veidi ir vislabākie tieši ziemas apstākļos, mums nevajag speciālas telpas vai braukt uz kādiem kūrortiem. Turklāt, neviens nevar noliegt ka diena pavadīta slēpjot ir nodzīvota labāk un veselīgāk kā diena pavadīta smacīgā dzīvoklī skatoties TV.

Ziema ir arī tas laiks kad mēs, parasti, uzņemam nedaudz lielāk tauku kārtiņu, tā teikt, ziemas vēderiņu. Tāpēc aktīvi sportojot šajā laikā mēs varam ne tikai rūpēties par savu veselību, bet arī cīnīties ar šo vēderiņu. Tad mums nenākas satraukties par to, kā mēs izskatīsimies pludmalē kad pienāks vasara.

Ziema pavisam noteikti nav iemesls, lai šajā laikā nesportotu. Ja kāds izlemj ka nevēlas nodarboties ar sportu, tad var attaisnoties pats sev ka ziemā jau nav veselīgi to darīt, bet citādi – uz priekšu.

Leave a Reply

Required fields are marked *.